Milline on pudelivee mõju tervisele

Milline on pudelivee mõju tervisele ?

Milline on pudelivee mõju tervisele ?  Inimese organism koosneb 70% veest ja vee kvaliteet määrab meie organismi tegevuse ning tugevuse. Puhas joogivesi on rikkus ja aegade jooksul on inimene püüdnud allutada mageveevarusid oma vajaduste tarbeks- nii joogiks kui ka toidu tootmiseks.

Milline on pudelivee mõju tervisele ?

Peamiselt võetakse vesi pudelitesse villimiseks linnatrassidest ja filtreeritakse ning töödeldakse vajalikel viisidel, olenevalt vee algupärastest omadustest. Mikroobide hävitamiseks lisatakse erinevaid elu arengut pärssivaid ühendeid ning vesi ongi joogikõlbulik vähemalt kaks aastat! Sellise vee kvaliteedi tasemega ongi tarbijad harjunud.

Plastpudelid on teinud suure võidukäigu ja tarbijad on võtnud plasti omaks. Kahjuks teist nii odavat ja pakendamist võimaldavat materjali tööstuse tarbeks veel leiutatud ei ole. Aga plastil on omad mõjud, sageli ohtlikud ka inimese organismile. Teatavasti on plast pärit  99% fossiilkütusest.

Suurimaid ohte tervisele joogivee plastpudelite materjalis ja ka muudes plastpakendites on A (BPA).
BPA häirib organismis endokriinsüsteemi toimimist ning mõjutab hormonaaltasakaalu. Seetõttu ei soovitata kasutada igapäevasel ka  korduvkasutatavaid veepudeleid, mis on tehtust plastist. Olenevalt tootjast  on hakatud kasutama ka kallimaid materjale, mis ei sisaldaks BPA-d, kuid seda on tihti raske kontrollida.  Soovitame kasutada klaaspudeleid või metallist pudeleid, milles ei ole ohtlikke kemikaale.

KAHJULIK BPA MÕJU TERVISELE :

  • söögiisu
  • võib kaasneda kehakaalu tõus
  • unerütmihäired
  • sugutungi muutused
  • langeda viljakus
  • tekkida vähirakkude kasv

Lisaks sisaldavad plastpudelitesse villitud vesi, mahlad ja muud joogid tootjast olenevalt plastmassipritsmeid ja muid plastosakesi. Plastpudelisse joogivee villimine toimub sellise survega, mille jõud lagundab vedelikuga kokku puutuvat seadme pinda ja haarab pudelivette kaasa mikroosakesi.

Lisaks me ei tea, kui kaua on poe riiulitel pudelivesi seisnud. Mida kauem on olnud vesi plastpudelis, seda suurem on tõenäosus, et  BPA-d sisaldav aine imendub pikema aja jooksul plastist materjalist joogivette.

Kahjuks puudub tarbijal enamasti teadlikkus, millised materjalid ja tootmise protsessid kahjustavad võimalikult vähe toiduaineid ja jooke. Ohutumaid pakendmaterjale on täna juba kaupluste riiulitel märgata. Kuid uudsed ja kahjutud materjalid on hinnalised ja valiku teeb tarbija- kahjuks tihtipeale enda tervise arvelt.

BPA-d võid kohata mistahes plastist pakendites – plastist veepudelid, toidukarbid jne.
Jälgi alati pakendile märgitud infot, et see ei sisaldaks BPA-d.

Kui Sa kasutad plastist veepudelit, siis ära mitte kunagi jäta seda päikese kätte. Mida rohkem UV-kiirgust ja kõrgemat temperatuuri, seda rohkem plasti sees olevaid  koostisaineid Sa endale sisse jood. See kehtib ka korduvkasutatavate plastist joogipudelite kohta. Suvel ole tähelepanelik, et pudel ei jääks päikese kätte.

Need on põhjused, miks Smartcup tooted on valmistatud kõik kvaliteetsest toidukategooria roostevabast terasest ehk metallist. Materjal, mis on ohutu keskkonnale ja tervisele. Andmata sealjuures Sinu joogile imelikke maitseid. Metallist pudel võib joogiveega olla ka päikese käes. Kuna SMARTCUP pudelid on topelt seinaga, siis püsib ka joogivesi külm kuni 24h. Isegi kuuma ilmaga.

Paljud inimesed kardavad kasutada metallist pudeleid kuna kardavad metalli maitset. SMARTCUP tooted on spetsiaalsest toidukategooria roostevabast terasest, mis ei anna joogile metalli maitset ega võtta endasse ebameeldivaid lõhnu.
Võid kindel olla ,et Sinu uues SMARTCUP-i  pudelis olev joogivesi, smuuti, kohv või tee maitseb  alati hästi ning Sa ei joo endasse kahjulikke kemikaale.

Enamasti on kraanivesi igal pool joodav, et oma korduvkasutatavat veepudelit taas täita. Kui kodune kraanivesi ei meeldi, saab lihtsa vaevaga filtreerida oma vett filterkannuga, mis eemaldab absoluutselt kõik ebameeldivad maitsed.

SMARTCUP-i toodetega saad tutvuda SIIN
Pudelivee ohtlikusest loe siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga