Korduvkasutame ajalehti

Korduvkasutame ajalehti

Korduvkasutame ajalehti, aidates vähendada oma jälajälge  e-kaubanduses.

Kallid kliendid! Palun ärge ehmatage, kui oma pakki avades avastate, et oleme täitepaberina korduvkasutanud ajalehti! 🙂
Soovime rohkem korduvkasutada ja mõtleme aina uusi lahendusi. Me kõik teame, et kõiksugu pakendid lõpetavad alati prügikastis. Seetõttu korduvkasutame ajalehti ja vähendame oma jalajälge e-kaubanduses.

Kuna kõik pered alati ei sorteeri paberit eraldi, siis kahjuks ei jõua ka pakendid sorteerimisse, et neile uus võimalus anda.

Otsustasin ettevõtte juhina kokku koguda suure koguse ajalehti, mis muidu läheks ahju põletamisse, kuid meie saadame need omakorda uuele ringile! Ajalehed on meil täitepaberi asemel, millega saame turvaliselt kaitsta toodet, kui pakke pakiautomaatidega Sinuni saadame 🙂

Covidi ajal on e-poest tellimise trend tõusnud, ning  mille arvelt kasvab ka pakendite suur massiline tootmine. 2021 aasta lõpuks kogu jõulutralli keskel oli täitepakendi kulu meeletu. Hiljem täitepaber  jõuab ju ikka prügikasti ning enamasti seda ei korduvkasutata. Ning mitte kõik pered ei sorteeri paberit eraldi.
Ajalehe ideeni ma jõudsin tänu DPD kullerile. Oli detsembri keskpaik, käimas oli usin tellimuste täitmine. Ühel õhtul viimaseid pakke kokku komplekteerides sai ootamatult otsa täitepaber. Kell oli juba hiline ja sel hetkel polnud enam võimalik Pakendikeskusesse sõita.  Aga DPD kuller oli toonud mulle eelmisel päeval tühjad kastid, kuhu sisse ma panen alati valmis komplekteeritud tellimused, millele siis kuller järgmisel päeval järele tuleb.

Ja tühjade kastide põhja oli jäänud seekord ajalehed. Sel hetkel läks tõesti “pirn” peas põlema ja küsisin endalt, et kuidas ma ei ole varem selle idee peale tulnud. Et kasutada täitepaberina ajalehti. Ajalehed, mis nagunii muidu läheks enamasti peredes ju ahju või tavalisse prügikasti.  Me räägime korduvkasutamisest ja rohelisest mõtteviisist. Samal ajal, kui tegelikult me toodame sellist asja nagu täitepaber ja seda massides… Siidipaberid ja kõik muud ilusad paberid, mida on pakki avades ilus vaadata. Kuid mis ei ole suuremas pildis jätkusuutlik.

ANNAME OMA PANUSE!

SmartcupEesti veebipoes üritame pakendite tootmist vähendada. Täitepaberina on kasutusel ajalehed, mida keegi enam ei loe ja millega pole enam midagi peale hakata. Kui Sul on ajalehti kodus üle, siis võta julgelt ühendust info@smartcup.ee ja paku seda mulle. Meil kulub seda väga palju! 🙂

Ka termoste pakendid enamasti lähevad prügikasti ja seetõttu on juba mõnel tootel uus vähendatud pakend ning oleme hakanud toodetel kasutama vutlareid.

Kui sa saad paki kätte ja küsid, et miks on termosed tihti mullikile taskus või lihtsalt kiletaskus ja siis veel omakorda kartong pakendis. .
Siis tea, et meie mullikile teadlikult ise ei tooda ega ei osta!  Vaid kui tehas saadab meile tooted, siis nende vastutus on, et kõik meieni jõuaks tervelt ja kriimuvabalt. Kui oleks meie teha, siis me sooviks keskkonnasäästlikumat lahendust. Kuid kõik täna ei sõltu ainult meist. Meil ei ole siis Eestis enda isiklikku tehast ja seetõttu jäävad meie käed lühikeseks. Me mõistame, et  termoste teekond läbi mitme riigi vajab topelt kaitset. Kui toode juba tuleb mullitaskus meieni, siis kasutame ka juba meile saadetud olemasolevad pakendid lõpuni. Ja püüame võimalikult palju korduvkasutada.

Kõik head ideed, kuidas meie ise saaksime Eestis pakendite tootmist vähendada on alati teretulnud ! 🙂

Imelist jaanuari lõppu!

Loe kõiki blogi postitusi siit

Loe siit, mis vahe on korduvkasutamisel ja taaskasutamisel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga