Kuidas termost õigesti hooldada

Kuidas termost õigesti hooldada

Kuidas termost õigesti hooldada  ? Termos on juba paljudes majapidamistes igapäevane kaaslane. Millega hommikukohv või joogivesi kodust kaasa võtta.
Kuid oluline on nii  pudeli kui ka termostassi  õige hooldamine, et vältida rooste tekkimist ja bakterit vohamist oma pudelis või tassis. 

Õnneks on Smartcup-i pudeleid igapäevaselt väga lihtne hooldada.
Sest nii pudeli kui ka termostassi seinad on mustust hülgavad.

See tähendab seda, et kui Sinu termostassi või joogipudelisse on jäänud tundideks  smuuti või mistahes joogijääk, siis piisab leigest veest, ning mustus justkui sulab termose seina küljest lahti.  Seetõttu ei ole pudelihari Smartcup joogipudelite puhastamiseks ilmtingimata igakord vajalik 🙂 

Hommikul saad kaasa võtta smuuti, mille jäägid saad hiljem loputada leige veega. Nii saad  smuuti asendada joogivee või hoopis kohviga.

Ööseks jäta alati oma pudel või termostass tagurpidi kuivama nii, et õhk pääseks sisse. 

Kuid selleks, et Sinu joogipudelisse ei tekiks nähtamatuid baktereid ja muud mustust. Soovitame Sul vähemalt 1x nädalas oma joogipudelit põhjalikult pesta. Samuti hooldada ka pudelikorki.

Selleks jagan Sinuga koduseid  nippe, kuidas termost õigesti hooldada.   Väldi kemikaale 🙂 !

 

TERMOSE HOOLDAMINE

1) SÖÖGISOODA + KUUM VESI

Eemalda joogipudelilt kork, lisa pudelisse teelusikatäis  söögisoodat ca 4,8g ja vala peale kuum vesi.  Laske sellel seista  15-20 minutit, seejärel loputage see  välja. Võid jätta pudeli lahusega seisma ka paariks tunniks.  Õhtuti on kõige parem pudelit pesta, siis nii saad jätta pudeli ööseks tagurpidi kuivama, vaata et õhk pääseks pudelisse ja kork  on maha keeratud.

Joogipudeli korgilt võiksid eemaldada tihendi ja lase korgil samuti  seista söögisooda lahuses. Näiteks mõnes pisemas kausis.

Söögisooda neutraliseerib halva lõhna ja nähtamatud bakterid. Pea meeles,et isegi tavaline vesi võib tekitada pudelisse nähtamatu kile, mis võib soodustada hallituse tekkimist. Seepärast ära unusta oma veepudelit regulaarselt pesta.

2)  LOODUSLIK PESUVAHEND + KUUM VESI

Lisa pudelisse tilk pesuainet, mis ei oleks kemikaalide baasil. Lisa peale kuum vesi ja veidi aega loksuta. Seejärel loputa hoolikalt ja aseta tagurpidi kuivama.

3) ÄÄDIKAS VÕI SIDRUNHAPE 

Äädika või sidrunhappe kasutamisel tuleks lisada ca  2 lusikatäit hapet ja lahjendada kuuma veega.  Keerata kork kinni ja loksutada 3-5 minutit . Seejärel jätta pudel seisma 1-1.5 tunniks. Hiljem hoolikalt loputada ja jätta tagurpidi kuivama.

ÄRA KASUTA TERAVAID TRAATHARJU VÕI TRAADIST KÄSNA. 


Isiklikult  mina kasutan alati just söögisoodat, sest äädikas ja sidrun on minu jaoks  tugeva lõhnaga ja võib vajada veidi kauem loputamist.

PÄIKEST ,

Kerli

Termosed leiad siit

Loe joogiretsepte siit 

One thought on “Kuidas termost õigesti hooldada

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga